Médiá

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP

 

 

Tlačové správy

21. 06. 2017

SPP odmenil víťazov 18. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby

Bratislava, 21. júna 2017 – Takmer 4 500 detí sa zapojilo do výtvarnej súťaže profesora Karola Ondreičku Mesiac detskej tvorby. Porota vyhlásila víťazov nádherných detských výtvarných prác v spoločnosti SPP. Súťaž organizuje občianske združenie Korytnačky v spolupráci s SPP, Slovenským paralympijským výborom a redakciou časopisu Fifík.

08. 06. 2017

Do Zóny Uprostred sa vnoríte na druhý pohľad

Bratislava, 8. júna 2017 – Prvý dojem nebýva vždy správny a komplexný. Dokazuje to aj tvorba Kataríny Balúnovej, ktorá sa na prvý pohľad javí možno trochu neosobne. Aktuálna výstava jej diel s názvom Zóna Uprostred v Galérii SPP však potvrdzuje, že druhý pohľad návštevníkom môže priblížiť pamäte miesta a spomienok, ktoré premieňajú technické geometrické obrazy a podčiarkujú vlastné uvažovanie autorky nad významom bývania a domova. Vystavené diela zachytávajú prechod mapy mesta k mentálnej mape vnímania, ako aj prechod z fyzickej k psychologickej projekcii. Výstava v Galérii SPP potrvá do konca augusta.

27. 04. 2017

Novým predsedom predstavenstva SPP sa stal Ján Valko

Bratislava, 27. apríl 2017 – Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, na základe výsledku verejného výberového konania, prijalo ako jediný akcionár spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) rozhodnutie, ktorým vymenovalo do funkcie predsedu predstavenstva spoločnosti Jána Valka. Novým podpredsedom predstavenstva sa stal Rudolf Slezák. Predstavenstvo spoločnosti na svojom dnešnom zasadnutí vymenovalo za generálneho riaditeľa spoločnosti Štefana Šabíka.

20. 04. 2017

V Bratislave bude jazdiť ekologický autobus od SPP CNG

Bratislava, 20. apríla 2017 – Vďaka spoločnosti SPP CNG s.r.o. (SPP CNG) si budú môcť cestujúci v hlavnom meste Slovenska počas celého nasledujúceho roka vyskúšať modernú a ekologickú formu cestovania. SPP CNG poskytol Dopravnému podniku Bratislava, a.s. (DPB) autobus s ekologickým pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). CNG je ekologickou alternatívou k tradičným palivám a prispieva k čistejšiemu ovzdušiu v slovenských mestách.

31. 03. 2017

Obrazy o krásnom živote, ktorý nechceme vidieť

Bratislava, 31. marca 2017 – V jarnom období bude Galéria SPP hostiť výstavu slovenského dizajnéra a maliara Jána Koválika. Návštevníkom a milovníkom umenia sa autor predstaví so svojimi olejomaľbami na výstave pod názvom Tak si tu žijeme... Figurálne kompozície a obrazy symbolických významov si bude môcť verejnosť prezrieť od piatka 7. apríla do konca mája 2017.

▲ Hore