Médiá

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP

 

 

Tlačové správy

03. 07. 2017

EÚ podporí viac ako 15-timi miliónmi eur projekt SPP na využívanie zemného plynu v doprave

Bratislava, 3. júl 2017 – Slovenský plynárenský priemysel a.s. (SPP) získa od Európskej únie, prostredníctvom Nástroja na prepájanie Európy (Connecting Europe Facility - CEF), takmer 15,7 milióna eur na projekt SPP fueLCNG, ktorého cieľom je podpora využívania stlačeného zemného plynu (CNG) a skvapalneného zemného plynu (LNG) v doprave na Slovensku. Európska komisia navrhla 23. júna 2017 podporu investícií do dopravy v celkovej výške 2,7 miliardy eur na 152 projektov. Formálne schválenie navrhovaných projektov príslušným koordinačným výborom sa očakáva vo štvrtok 6. júla 2017.

21. 06. 2017

SPP odmenil víťazov 18. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby

Bratislava, 21. júna 2017 – Takmer 4 500 detí sa zapojilo do výtvarnej súťaže profesora Karola Ondreičku Mesiac detskej tvorby. Porota vyhlásila víťazov nádherných detských výtvarných prác v spoločnosti SPP. Súťaž organizuje občianske združenie Korytnačky v spolupráci s SPP, Slovenským paralympijským výborom a redakciou časopisu Fifík.

08. 06. 2017

Do Zóny Uprostred sa vnoríte na druhý pohľad

Bratislava, 8. júna 2017 – Prvý dojem nebýva vždy správny a komplexný. Dokazuje to aj tvorba Kataríny Balúnovej, ktorá sa na prvý pohľad javí možno trochu neosobne. Aktuálna výstava jej diel s názvom Zóna Uprostred v Galérii SPP však potvrdzuje, že druhý pohľad návštevníkom môže priblížiť pamäte miesta a spomienok, ktoré premieňajú technické geometrické obrazy a podčiarkujú vlastné uvažovanie autorky nad významom bývania a domova. Vystavené diela zachytávajú prechod mapy mesta k mentálnej mape vnímania, ako aj prechod z fyzickej k psychologickej projekcii. Výstava v Galérii SPP potrvá do konca augusta.

▲ Hore