Dobry den, prosim o radu. Mame rodinny dom, kde su dve bytove jednotky, kazdy byt ma svoje kurenie, svoj kotol, ale mame spolocny privod a merac, ja mam v byte podruzne meranie, kedze nedavno sa menilo pocitadlo na KWh a mne ostal merac v metroch kubickych, chcem sa opytat, kolko vychadza cena za meter kubicky pre domacnosti v EUR. Dakujem

Jana Kužmová

Naďalej sa meria spotreba zemného plynu plynomerom v metroch kubických. U vás asi došlo k pravidelnej výmene plynomera za nový. Túto výmenu realizuje dodávateľ zemného plynu v stanovených lehotách. V domácnostiach je to spravidla raz za desať rokov. Zmena je ale v tom, že od 1.1.12008 je účtovanie spotreby zemného plynu v kWh. Viac informácií sa dozviete na : http://www.spp.sk/zakaznici/domacnosti/ceny-a-zmluvne-produkty/domacnosti-uctovanie-v-kwh/ .

Presný prepočet z m 3 na kWh je uvedený vo Vašej vyúčtovacej faktúre. Orientačný prepočet: 1m 3 predstavuje približne 10,55 kWh.

Zmena na účtovanie v energetických jednotkách (kWh) znamená objektívnejší spôsob účtovania spotrebovaného zemného plynu. Odberateľ platí za množstvo dodanej energie obsiahnutej v spotrebovanom zemnom plyne, nie za objem dodaného zemného plynu.