Dobrý deň. Ďakujem za odpoveď zo dňa 9.5.2011. Chcem Vám upresniť údaje : bývame v tehlovej bytovke v dvojizbovom byte, kde kúrime gamatkami, ktoré sú rok staré. Prietokový ohrievač vody sa nachádza v kúpelní, batérie sú vzdialené cca 3,5 m. Zaujímalo by ma teda, či je vhodnejší kombinovaný model (ako ste spomenuli vo Vašej odpovedi) a prečo? Ak je teda vhodnejší, prosím o doporučenie vhodného typu, poprípade mi doporučte aj typ prietokového ohrievača. Za odpoveď vopred ďakujem.

Karol Kotouček

Dobrý deň,

keďže máte nové gamatky, nie som si istý, či sa Vám oplatí prechádzať na teplovovdný systém vykurovania. Čo sa týka účinnosti ohrievača vody a možností nových zariadení, je to otázka na technika, ktorý by takúto situáciu na mieste zhodnotil. Každopádne nové spotrebiče sú v prvom rade bezpečnejšie, ak je to možné, inštalujú sa už jednotky s uzatvorenou spaľovacou komprou, takže vzduch nie je nasávaný z miestnosti ale zvonka. ďalším pozitívom je vyššia účinnosť - no otázne je, akú účinnosť dosahuje súčasný ohrievač, v akom je technickom stave, a aká je návrtanosť prípadnej investície do nového zariadenia.

Ideálne preto bude, ak sa Vám na ohrievač pozrie odborník a zhodnotí ďalšie kroky. Môžete osloviť svojho servisného technika, ktorý Vám ohrievač bežne servisuje, alebo si vyberte podľa typu a lokality v zozname našich aliančných partnerov: http://www.spp.sk/partneri/vyber-aliancneho-partnera/