Prajem Vám dobrý deň,chcem Vás poprosiť o odpoveď na otázku či naša 16 b.j. patrí už medzi veľkých zákazníkov.Vymenili sme si kotle a máme osadené 2 kotle Wiessmann Vitodens 200 každý o výkone 45Kw.Prosím oradu aká tarifa by k týmto kotlom pasovala. p.s.kiotle používame iba na kúrenie.Za odpoveď vopred ďakujem,s pozdravovom Štofko Stanislav.

Stanislav Štofko

Podľa inštalovaného výkonu 2 x 45 kW by Vaša ročná spotreba zemného plynu na vykurovanie mala pohybovať okolo 20 000 m 3 . Berte to ako odborný odhad, nakoľko na spotrebu vplýva veľa faktorov: kvalita domu, dlžka vykurovacieho obdobia, kondenzačné alebo klasické kotle....Taktiež inštalovaný výkon kotlov je projektovaný na vonkajšiu výpočtovú teplotu -11°C ,čo nie je celú zimu.  Môže tam byť aj určitá rezerva vo výkonoch kotlov.

Pri takomto ročnom odbere je vhodná tarifa pre maloodber M 4 s ročným odberom plynu od 6 500 m 3  do 60 000 m 3 a k nej priradené produkty . Viac o cenových produktoch na : http://www.spp.sk/zakaznici/male-podnikanie-a-organizacie/mpo-produkty/mpo-cenove-produkty/