Dobry Den. Pokazil sa nam klasicky atmosfericky kotol, uvazujem o zmene na kondenzacny, ale objavil som nieco ako mikro kogeneraciu, Chcem sa opytat ako postupovat. mate nejakych partenrov v oblasti HW (Buderus, TEDOM), a vykupu vyrobenej energie nakolko ste aj poskytovatelom el. energie, uvazujem o 5kw EL. vyroba sep az april, mate v tejto oblasti nejaky podporny program ?, Dakujem za info

viktor murin

Neinvestičný fond EkoFond, n. f., ktorého zriaďovateľom je Slovenský plynárenský priemysel, a.s., v súlade so svojím verejnoprospešným účelom v rámci programu 01 Kogenerácia a trigenerácia na báze zemného plynu podporuje aktivity zamerané na implementáciu progresívnych technológií kombinovanej výroby elektrickej energie, tepla a chladu na báze zemného plynu s výkonom max. do 1 MWe. V rámci programu je možné žiadať ofinančný príspevok na nákup a inštaláciu kogenerácie, trigenerácie alebo mikrokogenerácie.

Oprávnení žiadatelia Pre podprogram 01/A Mikrokogenerácia sú:

a) Fyzická osoba, ktorá nevykonáva podnikateľskú činnosť
b) Právnická osoba, ktorá nevykonáva podnikateľskú činnosť alebo právnická osoba so 100% majetkovou účasťou štátu, ktorá vykonáva verejnoprospešnú činnosť (s vylúčením politických strán alebo hnutí)

Výška finančného príspevku na jeden projekt môže byť až do 50% z výšky oprávnených nákladov projektu, je limitovaná maximálnou sumou na jeden projekt  a to 13 000 €. Žiadosti je možné predkladať priebežne počas celého roka až do vyčerpania finančných prostriedkov určených pre daný program. Najbližšia uzávierka pre prijímanie žiadostí bude 1.3.2012. Ďalšie uzávierky prijímania žiadostí pre rok 2012 budú oznámené v priebehu roka.

Viac sa dozviete na stránke: http://www.ekofond.sk/vsetkycs/program-01-kogeneracia-trigeneracia-na-baze-zemneho-plynu/3 .