dobry den potrebujem poradit vhodny kotol do rodinneho domu. kedze sa budem stahovat v blizsie neurcitelnom obdoby rad by som zakupil kotol ktory v sucastnosti vykuri 6izbovy dom (6radiatorov) ale nebude ho poskodzovat ani kurenie len dvoch radiatorov po prestahovani do mensieho rodinneho domu. tiez by dany kotol mal mat moznost dodatocneho zakupenia turbo rozsirenia pre pripadne odvadzanie spalin nie cez komin ale cez stenu ak je taka moznost a netreba volit bud alebo. Hlavne vas ale prosim o radu kde mam hladat kvalitu. u ktorej firmy. v mojom rodnom dome sa 25 rokov kurilo z kotlom znacky mora a za celu tu dobu mal kotol len jednu vymenu cerpadla! Tomu hovorim kvalita. dodatocne som zakupil kotol znacky Protherm a ten sa pokazil po prvom roku pouzivania! nasledne neustale prehrieval pricom bolo neustale nutne volat servis a po dvoch rokoch neustaleho servisovania sa cena zdvojnasobila! v sucastnosti mi servisny technik povedal ze nevie ktora elektronicka suciastka je pokazena ale ze su dve moznosti a obe po 400eur! preto som sa rovno rozhodol pre kupu noveho a dufam spolahlivejsieho kotla. potrebujem poradit kotol ktory je sebestacny, vhodny nielen pre vykurovanie ale aj pre casto vyuzivane ohrievanie vody (kupanie, sprchovanie velkej rodiny). hlavne pre mna je aby ten kotol vydrzal bez pravidelnych prehliadok aspon polovicu toho co vydrzal kotol zakupeny v komunizme. Existuje este podobne kvalitny kotol v dnesnej dobe? Cenovo okolo 1500e.. (niesom milionar)

Alexander Simko

Podľa mojich vedomostí, mám obavy, že Vaše požiadavky nevie splniť žiadny nový kotol. Priblížiť sa k nim by mohol určite kondenzačný kotol napr. značky Geminox ,Immergas. Čo sa týka ceny, asi žiaden, pokiaľ nie sú v akcii. Výrobcovia a predajcovia kotlov majú často akcie na jar. SPP v spolupráci s Ekofondom mal akciu trvajúcu takmer rok na kondenzačné kotle, trvá už len do 30. septembra 2012. Viac na : http://www.spp.sk/plyn/domacnosti/3-x-viac-usppor/

  Aktuálnu zvýhodnenú ponuku kotlov nájdete aj na našej stránke: http://www.spp.sk/plyn/domacnosti/sluzby-zakaznikom/ponuka-plynovych-spotrebicov/ .

 Prevádzkovanie kotla bez pravidelných prehliadok môže spôsobiť nielen zníženie účinnosti kotla a tým zvýšenie spotreby plynu, ale aj znížiť bezpečnosť jeho prevádzky. Preto výrobcovia predpisujú intervaly prehliadok, spravidla každý rok, ale prehliadkami podmieňujú ďalšie trvanie záručnej doby. Tiež sa nesmie zabúdať na kontrolu komína z bezpečnostného hľadiska.