Je spravne,ked utlm teploty v nocnej dobe od 23 hod do 5hod rannej je v kotlni 12 p. domu nastaveny viacej ako 5 st.C. ? Som toho nazoru,ze by nemal byt utlim pre zatepleny panelovy dom vacsi ako 4-5 st.C., pretoze termostaticke hlavice si jednotlivy vlst.bytov nastavia na pozadovane hodnoty a to co sa utlmom schladi musia dohanat a vlastne stracaju vyznam. Tento sposob vlastne setri len tym,ktory radsej vetraju ,akoby si znizili teplotu v miestnosti. Som toho nazoru,ze je to vyhodne pre priemyselne objekty, skoly a pod., kde sa v noci nikto nezdrzuje, alebo cez vikendy,dovolenky a pod.Je predsa nemyslitelne, ked niektori obcania,deti,,potrebuje teplotu,ktoru si nastavil, aby mu ju niekto znizoval.Kazdy obyvatel mam moznost si znizovat teploty sam.

Ivan Košinár

V zmysle vyhlášky č. 152/2005 MH SR o určenom čase a o určenej kvalite dodávky tepla pre konečného spotrebiteľa, v § 2 Určená kvalita dodávky tepla, odst.2:  v  čase od 22.00 h do 5.00 h nasledujúceho dňa dodávateľ môže po dohode s odberateľom obmedziť vykurovanie v závislosti od vykurovaného objektu tak, aby boli dodržané požiadavky na tepelnú stabilitu miestnosti.

Podľa mojich skúseností dodávatelia tepla vo večerných hodinách konečne idú do útlmu  (nie úplné vypnutie vykurovania, ale útlm podľa vonkajšej teploty) v nočných hodinách. Tak je to správne, nakoľko ešte nie všetci majú vyregulovanú vykurovaciu sústavu a namontované termostatické ventily s termostatickou hlavicou. Predtým sa vykurovalo celú noc a pri nefunkčných ventiloch sa prekurovanie mohlo riešiť jedine otvorením okna. Ak je útlm vykurovania v nočných hodinách vykonávaný podľa vonkajšej teploty, tak dochádza k značným úsporám energie.