Dobrý deň. Kúpila som domček.Sú tam gamatky, kachle.Kúrenie chcem prerobyť neviem či na podlahové vykurovanie alebo na radiatory Čo by stemi poradili. Ďakujem

erika šantova

 V prvom rade je využitie domčeka, či ide o trvalý pobyt, víkendové pobyty, letné, zimné alebo dlhodobejšie pobyty. Od toho sa odvíjajú aj možnosti vykurovania. Ak domček bude využívaný len krátkodobo, tak aj vykurovanie gamatkami má svoje výhody. Hlavne v neexistencii teplovodného vykurovania. Nie je žiadna starostlivosť o vykurovaciu vodu, ako aj možnosť jej zamrznutia. V tomto prípade je potrebné dať si odborníkom na gamatky skontrolovať ich stav, prípadne vykonať ich opravu alebo vymeniť za nové. Na trhu sú stále tieto vykurovacie telesá. Toto je asi najekonomickejší spôsob vykurovania pri občasnej využiteľnosti.

Rekonštrukcia podláh a zriadenie podlahového vykurovania nie je lacná záležitosť. Je nutné podlahu zatepliť, aby sa obmedzilo šíreniu tepla do zeme alebo do pivnice.Tým zvýšite podlahu a musíte niečo urobiť so zárubňami a dverami. Z hľadiska investičného je preto výhodnejšie vykurovanie s radiátormi.