V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

Výhody zemného plynu

 

Zemný plyn je energiou väčšiny slovenských domácností

Spoločnosť SPP dodáva zemný plyn do takmer 80 % obcí na Slovensku. Už takmer 94 % obyvateľov našej krajiny vie, že používaním zemného plynu nielen získa maximálny komfort, ale chráni aj životné prostredie.

Hlavné výhody zemného plynu:

Výhody zemného plynu oproti ostatným palivám a energiám:

  • jediné primárne palivo, ktoré sa dá priviesť k vám bez nákladných úprav
  • zemný plyn môžete nepretržite a bez námahy využívať 24 hodín denne počas celého roka
  • nepotrebujete žiadne skladovacie priestory
  • plynové spotrebiče dokážete ľahko ovládať a regulovať
  • distribúcia plynu je nezávislá od klimatických podmienok
  • používaním zemného plynu chránite životné prostredie
  • používaním zemného plynu máte neustálu možnosť kontroly svojej spotreby

Štandardy kvality dodávky

2020

2019

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, a.s., okrem zabezpečenia stabilných a bezpečných dodávok plynu, neustále zvyšuje aj kvalitu služieb pre všetky skupiny svojich zákazníkov. Vyhodnotenie tzv. štandardov kvality v zmysle výhlášky Úradu pre reguláciu sieťových odvetví č. 328/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality dodávaného plynu a poskytovaných služieb v plynárenstve za rok 2010 môžete nájsť v dokumente Dosiahnutá úroveň štandardov kvality plynu pri jeho dodávke a služieb súvisiacich s jeho dodávkou.

Vyhodnotenie štandardov kvality v zmysle vyhlášky Úradu pre reguláciu sieťových odvetví č. 315/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality dodávanej elektriny a poskytovaných služieb za rok 2010 a vyhlášky č. 316/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality dodávaného tepla a poskytovaných služieb pri dodávke tepla môžete nájsť v dokumentoch:
 

▲ Hore