V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií

Šetrný k životnému prostrediu

Zemný plyn chráni životné prostredie

Zemný plyn je fosílnym palivom, ktoré sa privádza na horák v plynnom stave. Pri spaľovaní zemného plynu vzniká najmenší podiel oxidu uhličitého zo všetkých fosílnych palív. To pomáha dodatočne ušetriť energiu pri splyňovaní paliva a manipulácii, čo prispieva k ochrane životného prostredia. Zemný plyn prakticky neobsahuje zložky podmieňujúce vznik škodlivín. Ide o zložky ako napr. síra, fluór, chlór a ich zlúčeniny. Preto sú plynné splodiny zo spaľovania zemného plynu bez zápachu, nejedovaté, bez dymu a sadzí. Použitie moderných plynových horákov mnohonásobne redukuje vznik oxidov dusíka. Na základe vyššie uvedených faktov je zemný plyn najvýhodnejším prírodným palivom, ktoré chráni životné prostredie.

SPP má snahu správať sa ekologicky aj tým, že energiu zo zemného plynu využíva na výrobu elektriny a tepla, v letnom období aj na výrobu chladu, a to prostredníctvom ekologickej kogenerácie – v zariadení kombinovanej výroby elektriny a tepla (KVET, Mlynské nivy 44/a v Bratislave) pre vlastnú spotrebu v objektoch SPP v bratislavskom areáli, pričom ceny takto vyrobenej elektriny stanovuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Ďalšie informácie a súbory na stiahnutie:

▲ Hore