V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

Pravidlá pre podomovú formu predaja

Podpísali ste nevýhodnú zmluvu na dodávku plynu či elektriny alebo máte pocit, že vás predajca pri podpise zmluvy oklamal? Nie ste v tom sami!

Ak pochybujete, či s vami predajca energií jednal seriózne, neváhajte, a zavolajte na bezplatnú infolinku – FÉROVÁ LINKA SPP 0800 126 076. Pomôžeme vám preveriť, či ste dostali skutočne výhodnú ponuku na dodávku energií.

SPP rozšírilo v roku 2019 svoju ponuku služieb zákazníkom o osobný predaj energií, tzv. Door to Door služby, ktoré sú zabezpečované prostredníctvom externých partnerov.
Našim zákazníkom služba umožňuje rozhodovať sa o výbere dodávateľa plynu a elektriny v teple domova, bez nutnosti navštíviť zákaznícke centrum.

Pozrite:  Pozitívne skúsenosti zákazníkov

 

Na SPP sa môžete vždy spoľahnúť, zaviedli sme striktné pravidlá pre podomovú formu predaja:
  • Zabezpečili sme jednoznačnú identifikáciu školených certifikovaných predajcov pri kontakte so zákazníkom prostredníctvom preukazov s uvedením loga spoločnosti SPP. Totožnosť predajcu si môžete overiť prostredníctvom Zákazníckej linky SPP 0850 111 363
  • každého zazmluvneného zákazníka najneskôr do 72 hodín po podpise zmluvy kontaktujeme prostredníctvom Zákazníckej linky, aby sme sa uistili, že predajcovia  postupovali v súlade so stanovenými pravidlami predaja.

Odstúpiť od neférovej zmluvy, uzavretej pri podomovom predaji, môžete podľa zákona do 14 dní bez udania dôvodu. V SPP vám radi poradíme, ako sa vymaniť z nevýhodného zmluvného vzťahu bez sankcií a zbytočného odkladu.

 

Päť rád, ako sa vyhnúť podpisu nevýhodnej zmluvy:
 
  1. Nepodpisujte nič medzi dverami a nekonajte pod nátlakom. Požiadajte o čas na zváženie ponuky a využite ho na overenie informácií a zodpovedanie vašich prípadných otázok.
  1. Všetky dokumenty si pozorne prečítajte a všetky informácie, vrátane totožnosti predajcu, si vždy preverte.
  1. Ponuku si žiadajte predložiť písomne, najlepšie na hlavičkovom papieri spoločnosti.
  1. Nenechajte sa zlákať zdanlivo výhodnou cenou - môže skrývať rôzne prekvapenia. Preverte si jednotlivé zložky ceny aj zmluvné poplatky.
  1. Od zmluvy, uzavretej pri podomovom predaji, môžete podľa zákona odstúpiť do 14 pracovných dní bez udania dôvodu.

 

▲ Hore