Zvolený jazyk

Pravidlá pre podomovú formu predaja

Podpísali ste nevýhodnú zmluvu na dodávku plynu či elektriny alebo máte pocit, že vás predajca pri podpise zmluvy oklamal? Nie ste v tom sami!

Ak pochybujete, či s vami predajca energií jednal seriózne, neváhajte, a zavolajte na bezplatnú infolinku – FÉROVÁ LINKA SPP 0800 126 076. Pomôžeme vám preveriť, či ste dostali skutočne výhodnú ponuku na dodávku energií.

SPP rozšírilo v roku 2019 svoju ponuku služieb zákazníkom o osobný predaj energií, tzv. Door to Door služby, ktoré sú zabezpečované prostredníctvom externých partnerov.
Našim zákazníkom služba umožňuje rozhodovať sa o výbere dodávateľa plynu a elektriny v teple domova, bez nutnosti navštíviť zákaznícke centrum.

Pozrite:  Pozitívne skúsenosti zákazníkov

 

Na SPP sa môžete vždy spoľahnúť, zaviedli sme striktné pravidlá pre podomovú formu predaja:
  • Zabezpečili sme jednoznačnú identifikáciu školených certifikovaných predajcov pri kontakte so zákazníkom prostredníctvom preukazov s uvedením loga spoločnosti SPP. Totožnosť predajcu si môžete overiť prostredníctvom Zákazníckej linky SPP 0850 111 363
  • každého zazmluvneného zákazníka najneskôr do 72 hodín po podpise zmluvy kontaktujeme prostredníctvom Zákazníckej linky, aby sme sa uistili, že predajcovia  postupovali v súlade so stanovenými pravidlami predaja.

Odstúpiť od neférovej zmluvy, uzavretej pri podomovom predaji, môžete podľa zákona do 14 dní bez udania dôvodu. V SPP vám radi poradíme, ako sa vymaniť z nevýhodného zmluvného vzťahu bez sankcií a zbytočného odkladu.

 

Päť rád, ako sa vyhnúť podpisu nevýhodnej zmluvy:
 
  1. Nepodpisujte nič medzi dverami a nekonajte pod nátlakom. Požiadajte o čas na zváženie ponuky a využite ho na overenie informácií a zodpovedanie vašich prípadných otázok.
  1. Všetky dokumenty si pozorne prečítajte a všetky informácie, vrátane totožnosti predajcu, si vždy preverte.
  1. Ponuku si žiadajte predložiť písomne, najlepšie na hlavičkovom papieri spoločnosti.
  1. Nenechajte sa zlákať zdanlivo výhodnou cenou - môže skrývať rôzne prekvapenia. Preverte si jednotlivé zložky ceny aj zmluvné poplatky.
  1. Od zmluvy, uzavretej pri podomovom predaji, môžete podľa zákona odstúpiť do 14 pracovných dní bez udania dôvodu.

 

▲ Hore