V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

Výhody zemného plynu

Zemný plyn je energiou väčšiny slovenských domácností

Spoločnosť SPP dodáva zemný plyn do takmer 80 % obcí na Slovensku. Už takmer 94 % obyvateľov našej krajiny vie, že používaním zemného plynu získa maximálny komfort.

Hlavné výhody zemného plynu:

Výhody zemného plynu oproti ostatným palivám a energiám:

  • jediné primárne palivo, ktoré sa dá priviesť k vám bez nákladných úprav
  • zemný plyn môžete nepretržite a bez námahy využívať 24 hodín denne počas celého roka
  • nepotrebujete žiadne skladovacie priestory
  • plynové spotrebiče dokážete ľahko ovládať a regulovať
  • distribúcia plynu je nezávislá od klimatických podmienok
  • používaním zemného plynu máte neustálu možnosť kontroly svojej spotreby

Štandardy kvality

2020

2019

2018

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, a.s., okrem zabezpečenia stabilných a bezpečných dodávok plynu, neustále zvyšuje aj kvalitu služieb pre všetky skupiny svojich zákazníkov. Vyhodnotenie tzv. štandardov kvality v zmysle výhlášky Úradu pre reguláciu sieťových odvetví č. 328/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality dodávaného plynu a poskytovaných služieb v plynárenstve za rok 2010 môžete nájsť v dokumente Dosiahnutá úroveň štandardov kvality plynu pri jeho dodávke a služieb súvisiacich s jeho dodávkou.

Vyhodnotenie štandardov kvality v zmysle vyhlášky Úradu pre reguláciu sieťových odvetví č. 315/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality dodávanej elektriny a poskytovaných služieb za rok 2010 a vyhlášky č. 316/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality dodávaného tepla a poskytovaných služieb pri dodávke tepla môžete nájsť v dokumentoch:
 

▲ Hore