V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

Médiá, tlačové správy

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP

 

 

Tlačové správy

27. 04. 2021

Nadácia SPP prostredníctvom grantu „Športuj aj Ty“ podporí spolu viac ako 8600 detí

Takmer 1000 žiadateľov sa v mesiaci marec zapojilo do výzvy Nadácie SPP, ktorá sa prostredníctvom vyhlásenia nového grantu „Športu aj Ty!“ rozhodla podporiť rozvoj športových aktivít u detí a mládeže od 6 do 18 rokov a u ľudí so zdravotným znevýhodnením vo veku od 6 do 26 rokov. Nadácia SPP vybrala v apríli 136 najkvalitnejších projektov, ktoré budú podporené sumou 190 tisíc eur.

22. 04. 2021

SPP a Správa TANAP-u vďaka spoločnému projektu chránia výnimočný genofond tatranských lesov

SPP sa, prostredníctvom svojej neziskovej organizácie Ekofond SPP, rozhodol prispieť k zachovaniu vzácneho lesného genofondu na území Tatranského národného parku. SPP, v spolupráci s odborníkmi zo Správy TANAP-u, OZ LES a spoločnosťou Lesy mesta Kežmarok s.r.o., zabezpečil, že 107 viac ako storočných jedlí zostane trvalou súčasťou tatranských lesov.

15. 04. 2021

Verejnosť môže hlasovať o najkrajšej obnovenej pamiatke za roky 2018 – 2019

Bratislava, 15. apríl 2021 – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) a Nadácia SPP sú dlhoročnými partnermi súťaže Kultúrna pamiatka roka – cena Fénix, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. SPP na svojom facebookovom profile Vaše SPP – https://www.facebook.com/VaseSPP - spustil pre širokú verejnosť súťaž Najkrajšia obnovená pamiatka v rokoch 2018 – 2019 na podporu hlavnej súťaže a v snahe upriamiť pozornosť verejnosti na ochranu kultúrneho dedičstva Slovenska. Víťaz, ktorý vzíde z on-line hlasovania, získa sošku LIKE. Verejnosť môže vyberať svojho favorita zo siedmich nominovaných pamiatok. Ich príbehy zverejnil SPP na svojej samostatnej webovej stránke pamiatkaroka.spp.sk.

07. 04. 2021

Na rýchlostnej ceste R7 pribudli motoristom dve nové plniace stanice CNG

Bratislava, 7. apríl 2021 - Spoločnosť SPP CNG s.r.o. (SPP CNG) spustila do prevádzky dve nové samoobslužné plniace stanice na stlačený zemný plyn (CNG). Motoristi ich nájdu v oboch smeroch na odpočívadlách Blatná na Ostrove na rýchlostnej ceste R7. Plniace stanice sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ponúkajú možnosť využitia služieb kiosku priľahlej čerpacej stanice OMV. Vozidlá načerpajú ekologické palivo CNG za porovnateľný čas ako pri používaní konvenčných palív.

01. 04. 2021

SPP úspešne dokončil akvizíciu zákazníckeho portfólia spoločnosti ČEZ Slovensko

Bratislava, 1. apríl 2021 – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) úspešne dokončil odkúpenie zákazníckeho portfólia spoločnosti ČEZ Slovensko, s.r.o. orientovanej na dodávky elektrickej energie a plynu predovšetkým pre podnikateľské subjekty, mestá a organizácie.

09. 03. 2021

Nadácia SPP vyhlasuje nový grant na podporu športu detí a mládeže

Bratislava, 9. marec 2021 – Športovanie je v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Posilňuje našu imunitu, znižuje stres a v prípade detí podporuje zdravý vývoj tak v pohybovej, ako aj psychickej oblasti. Učí ich spoznávať vlastné možnosti, zvládať prekážky a dáva im možnosť tešiť sa z výhry a poučiť sa z prehry. Aj preto sa Nadácia SPP, ktorej zakladateľom je spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP), rozhodla vyhlásiť nový grant „Športuj aj Ty!“ zameraný na rozvoj športových aktivít pre deti a mládež od 6 do 18 rokov a ľudí so zdravotným znevýhodnením vo veku od 6 do 26 rokov.

▲ Hore