V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií

Médiá

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP

 

 

Tlačové správy

17. 06. 2019

FAUNASMAGÓRIA v Galérii SPP

Bratislava, 17. jún 2019 – Môžu mať kreslené postavičky svoje vrtochy? Výtvory umelkyne a oceňovanej detskej ilustrátorky Martiny Matlovičovej sú jednoznačným dôkazom, že fantázia nemá hranice a opustiť zabehnuté predstavy môže byť zábava.

14. 06. 2019

Nadácia SPP pozná výsledky SPPravmeTo

Bratislava, 14. jún 2019 – Do druhého ročníka grantového programu sme prijali množstvo zaujímavých projektov na podporu záujmov a nadania detí a mládeže. Tento rok odborná hodnotiaca komisia spomedzi všetkých vybrala 56 najzaujímavejších projektov, medzi ktoré prerozdelí 60 000 eur.

21. 05. 2019

16. 05. 2019

Cyperská schránka sa znovu snaží nezákonne získať 30 miliónov eur od SPP

Bratislava, 16. 05 2019 – Cyperská schránková spoločnosť STRODEN MANAGEMENT LIMITED, pokračuje v nezákonných pokusoch o získanie 30 miliónov eur od spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP). SPP bolo dňa 15. 5. 2019 doručené upovedomenie o začatí exekúcie a následne zablokované finančné prostriedky na bankovom účte, napriek tomu, že je to vyslovene a v príkrom rozpore so zákonom. Najvyšší súd SR síce v novembri 2018 svojím rozhodnutím priznal pochybný nárok schránkovej spoločnosti so sídlom na Cypre, avšak toto rozhodnutie nie je vykonateľné. SPP totiž v zákonnej lehote podal mimoriadny opravný prostriedok – dovolanie, ktoré v zmysle zákona zabraňuje možnosti začať voči SPP exekúciu. Cyperská schránka sa tak za každú cenu snaží nezákonne dostať k majetku SPP a Slovenskej republiky.

▲ Hore