V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

SPPoločne rozdelíme 200-tisíc eur medzi 39 víťazných projektov

07. 10. 2016

Bratislava, 7. októbra 2016 – Je dohlasované! V piatom ročníku programu SPPoločne bude finančne podporených 39 projektov, pričom 30 víťazov zvolila verejnosť v online hlasovaní a 9 projektov získalo osobitnú cenu poroty.  Program určený na zlepšenie kvality života po celom Slovensku podporilo svojimi hlasmi viac ako 165-tisíc ľudí, čo je oproti minulému ročníku takmer dvojnásobný nárast. Kompletné výsledky a zoznam podporených projektov s konkrétnou výškou podpory sú zverejnené na stránke www.sppolocne.sk.

„Sme radi, že ľudia nemali založené ruky, prihlásili skvelé projekty a spojili svoje sily a nadšenie, aby zabojovali o víťazstvo. Do online hlasovania sa zapojilo množstvo obcí, komunít a miest, od školákov až po seniorov. Poslali nám viac ako 377 000 hlasov. Už teraz sa v SPP tešíme, ako ľudia svoje vysnívané projekty zrealizujú. Reálna pomoc v regiónoch je to, čo týmto programom chceme dosiahnuť. Som rada, že sa nám to už päť rokov darí,“ povedala Ľubica Oreská, programová manažérka programu SPPoločne.

Už 1 040 000 eur rozdelených medzi 167 projektov v dvoch kategóriách - SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu, to je bilancia uplynulých štyroch ročníkov programu SPPoločne. V tom piatom budú jednotlivé projekty opäť podporené sumou max. do 6-tisíc eur.

Finančnú podporu napríklad získal aj projekt Umením prekonávame bariéry, ktorý bude realizovať občianske združenie Hudbou k srdcu v spolupráci so ZUŠ Vrbenského pre viacnásobne postihnuté deti zo Špeciálnej základnej školy na Dúbravskej ceste v Bratislave. „Umenie má potenciál prekonávať bariéry medzi ľuďmi a v ľuďoch samotných. Ambíciou nášho projektu je pomôcť prekonávať prekážky medzi zdravými a hendikepovanými deťmi. Realizovaním spoločných výtvarných a hudobno-tanečných dielní zlepšíme vzájomné porozumenie medzi týmito komunitami,“  vysvetľuje zámery projektu PaedDr. Marta Žáková, zástupkyňa OZ a dodáva: „Sme veľmi vďační za získanú finančnú podporu vo výške 6000 eur od programu SPPoločne. Prostriedkami podporíme aj spoluprácu mladých hudobníkov a renomovaných umelcov. Veríme, že tým prispejeme k zvýšeniu kvality slovenského umenia a miestneho kultúrneho života.“ 

Zoznam všetkých výherných projektov je od dnešného dňa zverejnený na www.sppolocne.sk. Na tejto stránke bude možné až do konca júna 2017 sledovať postupný priebeh realizácie všetkých podporených projektov.


Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najväčším dodávateľom energií  na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. SPP dodáva elektrinu už viac ako stodvadsať tisíc zákazníkom. Celkovo SPP zabezpečuje spoľahlivé dodávky energií a ďalších energetických služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Za dodržiavanie etických princípov pri podnikaní získal SPP v roku 2016 Veľkú cenu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Nadácia SPP je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky podpory sú verejne dostupné.

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP
▲ Hore