V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií

Stano Trepač v Galérii SPP

11. 05. 2018

Bratislava, 11. máj 2018 – Galéria SPP prináša svojim návštevníkom a milovníkom umenia najnovšiu tvorbu akademického maliara Stana Trepača. Výstava pod názvom Mladí z baroka bude sprístupnená od piatka 18. mája 2018.

Stano Trepač sa v Galérii SPP predstaví s najnovšou kolekciou obrazov s názvom Mladí z baroka. Rozpovie nám príbeh, v ktorom bravúrne prelína dávne svety s horúcou prítomnosťou. Naplno vníma veci okolo seba a necháva ich komunikovať so svojimi láskami z dejín umenia – Velázquez, Caravaggio, El Grecco a Tiepolo. Majstrovské diela či mravné autority vnáša do sveta, ktorý sa často bezducho vznáša v banálnych reklamách propagujúcich lepší život v konzumnej spoločnosti. Stano Trepač však nesúdi, len pozoruje a konfrontuje. Ako sám autor povedal: „Sú to impulzy, ktoré prechádzajú cezo mňa a snažím sa ich odovzdať divákom“. Vitajte vo svete mladých z baroka!

Slávnostná vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 17. mája 2018 o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Výstava diel potrvá do 22. júna 2018.

 

O autorovi: Stano Trepač (* 11. 9. 1961, Trenčianske Teplice) – v rokoch 1977 – 1981 študoval na Strednej umeleckopriemyselnej škole v Kremnici odbor umelecké kováčstvo u akademického sochára Ivana Liptáka. V rokoch 1983 – 1989 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave odbor reštaurovanie maľby pod vedením doc. akad. mal. Gabriely Balažovičovej a doc. akad. mal. I. Meszárošovej. V rokoch 1992 – 1994 získal štipendium Ľudovíta Fullu v Bratislave a v roku 2007 získal II. mimoriadnu cenu mesta San Marino na IX. Medzinárodnom festivale umenia v Porto San Elpidio v Taliansku. Venuje sa voľnej maliarskej tvorbe a reštaurovaniu umeleckohistorických pamiatok. Žije a tvorí v Bratislave a v Krakovanoch.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Anderle & Brunovský, Vojtecha Farkaša a Alexeja Vojtáška či Kataríny Alexyovej-Fígerovej. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Slovenský

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP
▲ Hore