V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

Andrej Augustín v Galérii SPP

29. 03. 2019

 

Bratislava, 29. marec 2019 – Galéria SPP od piatka 5. apríla 2019 ponúka milovníkom umenia najnovšiu tvorbu maliara, grafika a keramika Andreja Augustína. Výnimočná výstava pod názvom 55 – Pokiaľ mi telo nepovie dosť budem tancovať, potrvá do 31. mája 2019.

Diela Andreja Augustína na jeho súčasnej výstave prezrádzajú jeho aktívne pôsobenie a dozrievanie vo svete umenia. Výstava zahŕňa najnovšiu tvorbu obrazov, grafiky a maľbu na porcelán. Diela ukrývajú čarovné príbehy maľované farbou, svetlom a silnými emóciami nadobudnutými počas umeleckého pôsobenia. Pri pohľade na Andrejove obrazy sa cítim ako pri prelete nad čarovnou krajinou, v ktorej sa môže stať všetko. Nadnáša ju totiž nekonečná fantázia Andreja Augustína. Výtvarníka, ktorý bude žiť a mi(a)lovať dovtedy, dokedy bude môcť. Určite bude pritom tancovať, pokiaľ mu telo nepovie dosť“, opísal kurátor výstavy.

Vernisáž výstavy sa uskutočnila vo štvrtok 4. apríla o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Výstava diel potrvá do 31. mája 2019.

O autorovi:
Andrej Augustín sa narodil v roku 1964 v Bratislave a už od detstva vyrastal v umeleckej rodine. Študoval Vysokú školu umeleckého priemyslu v ateliéri plagátu a grafického dizajnu v Prahe. Počas svojho pôsobenia spolupracoval s printovými aj knižnými vydavateľstvami, ilustroval knihy pre deti a dospelých a otvoril v Prahe rodinnú galériu Eniky Beniky. V roku 2001 sa vrátil do rodnej Bratislavy, kde v súčasnosti žije a tvorí. Venuje sa maľbe, pastelu, voľnej grafike a maľbe na porcelán, ktorú prezentuje doma aj v zahraničí. Od roku 2006 organizuje medzinárodné textilné podujatie Textile Art of Today. V roku 2013 vydal knihu Priznávam farbu, ktorá mapuje jeho 30-ročnú tvorbu.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Melity Gwerkovej & Mariana Vidu, Stana Trepača či Mareka Jarottu. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.
 

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP
▲ Hore