V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií

Zákaznícke centrá SPP budú od 24. októbra 2020 dočasne uzavreté

23. 10. 2020

Bratislava, 23. október 2020 – V záujme ochrany zdravia zákazníkov a svojich zamestnancov pristupuje spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) k dočasnému obmedzeniu možnosti osobných kontaktov a s platnosťou od 24. októbra 2020 až do odvolania uzatvára svoje zákaznícke centrá na Slovensku.

Zákazníci však môžu s SPP aj naďalej komunikovať prostredníctvom elektronickej pošty a k dispozícii im je naďalej bez obmedzení aj Zákaznícka linka SPP.  SPP ako najväčší dodávateľ elektriny a plynu na Slovensku, aj v čase obmedzení garantuje plynulé zabezpečovanie dodávok energií a s tým spojených služieb.

Zákazníkom SPP sú k dispozícii nasledovné kontakty:

  • Odberatelia v kategórii DOMÁCNOSŤ:

e-mailom:       zakaznickalinka@spp.sk
telefonicky:     0850 111 363 (v čase od 08:00 do 18:00)

  • Odberatelia v kategórii MALOODBER:

e-mailom:       biznislinka@spp.sk
telefonicky:     0850 111 565 (v čase od 08:00 do 18:00)

V prípade poruchy volajte Poruchovú linku príslušného distribútora plynu:

Plyn                       0850 111 727
Elektrina ZSD        0800 111 567
Elektrina VSD        0800 123 332
Elektrina SSE-D    0800 159 000

Poštové zásielky je možné zaslať na adresu:

Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
Mlynské nivy 44/a, 825 11 Bratislava.

Zákazníkom odporúčame, aby si otváracie hodiny jednotlivých Zákazníckych centier SPP v nadchádzajúcom období overili na webovej stránke SPP, na Facebooku alebo telefonicky alebo emailom.


Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najväčším a najvýznamnejším slovenským dodávateľom energií. V oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektrickej energie. SPP garantuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky plynu i elektriny a s nimi spojené služby vo všetkých regiónoch Slovenska. Zemný plyn alebo elektrickú energiu úspešne dodáva do viac ako 1,3 milióna odberných miest. SPP sa okrem dodávky energií venuje aj poskytovaniu energetických služieb, energetických smart riešení, rozvoju alternatívnych palív CNG, LNG a biometánu. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o. podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičným palivám. SPP vykonáva aj činnosť výkupcu elektriny v rámci podpory výroby elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnou kombinovanou výrobou. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje SPP aj prostredníctvom EkoFondu, n. f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Rýchly kontakt pre novinárov

Ondrej Šebesta, hovorca SPP
▲ Hore