V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií

Galéria SPP

Pavol Bradovka • Still on the road

13. 12. 2018 - 28. 02. 2019

Unikátna výstava s názvom Still on the road – Stále na ceste, predstavuje diela dnes už zrelého umelca, maliara a tvorcu rôznych objektov. Najnovšie maľby Pavla Bradovku znázorňujú, že diela majú dvojaký zmysel. Navonok sa jeho tvorba javí ako pohyb medzi živelnosťou a pragmatizmom, no vo vnútri má hlbší význam presne tak ako to býva aj v živote.

V nových objektoch s kosťami stavia na princípe dvoch súbežných príbehov. Jeden je rozprávaný (fiktívne vymyslené nové objekty), ktorý ani nie je podstatný a druhý je myslený (reálny). Snaha dopátrať sa, hľadať až do špiku kosti, hľadať krásu a harmóniu nových súvislostí pod kožou. Aj v tom je Palova expresívnosť hľadania. Aj tu je viac cesta, ako cieľ“, opísal kurátor výstavy Martin Knut.

Tlačová správa k výstave

Fotky z podujatia

 
▲ Hore