V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

Verejnoprospešné aktivity

Sponzoring

Šport je ako život. Núti nás prekonávať rôzne prekážky a robí nás silnejšími

SPP je hlavným partnerom šprintéra Jána Volka. Z tejto pozície SPP podporí „najrýchlejšieho Slováka“ už pri jeho olympijskom šprintérskom debute na 100 a 200 m, ktorý absolvuje v rámci Hier XXXII. olympiády v japonskom Tokiu. Náš najúspešnejší šprintér bude štartovať vo svojej disciplíne na blížiacej sa olympiáde ako vôbec prvý Slovák v ére samostatnej Slovenskej republiky.

SPP priamo alebo prostredníctvom Nadácie SPP, ktorej je zakladateľom, podporuje rozvoj slovenského športu dlhodobo. Spolu s ochranou kultúrneho a prírodného dedičstva, vzdelania a podpory znevýhodnených skupín obyvateľov patrí medzi oblasti, ktoré sú integrálnou súčasťou aktivít SPP v rámci spoločenskej zodpovednosti. Partnerstvo s Jánom Volkom je pre SPP príležitosťou nadviazať na tradíciu podpory nielen vrcholového športu, ale aj mladých slovenských talentov a podpory športu a pohybu detí všeobecne.

V oblasti športového sponzoringu je pre SPP kľúčové už 17 rokov trvajúce partnerstvo a spolupráca so Slovenským paralympijským výborom (SPV), ktoré majú okrem športového aj silný spoločensko-sociálny rozmer. Výkony paralympijských športovcov priťahujú stále väčší záujem širokej verejnosti a SPP si za toto obdobie vybudoval postavenie najdôležitejšieho člena „paralympijskej rodiny“, vďaka ktorému môžu byť paralympionici aktívni, športovať a vyhrávať. Doposiaľ sme s hrdosťou sprevádzali našich slovenských reprezentantov na štyroch zimných paralympiádach a štyroch letných paralympiádách, z ktorých priniesli spolu až 66 medailí, z toho 29 zlatých. SPP je generálnym partnerom Slovenského paralympijského tímu Tokio 2020 a generálnym partnerom Slovenského paralympijského tímu Peking 2022.

Pozícia hlavného partnera Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) umožnila SPP prispieť k zlepšeniu postavenia športu na Slovensku a pritiahnuť tak k športu hlavne mladú generáciu a zároveň podporiť rozvoj talentu mladých športovcov združených v Juniorskom olympijskom tíme a spolupracovať na príprave podujatí Športuj Slovensko či Olympijský festival.

Za rovnako dôležitú považujeme podporu športu a športových aktivít aj na komunitnej úrovni, najmä v prípade detí. V marci 2021 vyhlásila Nadácia SPP grantový program Športuj aj ty!, ktorý mal veľký úspech. Nadácia SPP nakoniec vybrala 136 projektov, ktoré podporila celkovou sumou 190 000 eur. Finančnú podporu tak získali na pravidelnú tréningovú a záujmovú činnosť, športové podujatia a aktivity, športové tábory alebo sústredenia rôzne športové kluby, telovýchovné jednoty, mimovládne organizácie, dobrovoľné hasičské zbory, centrá voľného času, mestá a obce na celom Slovensku. (Viac informácií je možné nájsť na https://www.nadaciaspp.sk/sk/grantovy-program-sportuj-aj-ty/296)

Každé olympijské hry spájajú na niekoľko týždňov ľudí na celom svete a pre SPP sú symbolom našich hodnotových princípov, ako je tradícia, výnimočnosť, vytrvalosť a solidarita.

 

▲ Hore