Hacknúť CO2 za 32 h. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizuje SPP, Keboola a Microsoft

Tlačové správy 17. máj 2022

17. 05. 2022

Hacknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizujú Keboola, SPP a Microsoft 11. až 12. júna 2022.

Cieľom nezvyčajnej akcie, ktorá sa uskutoční v budove Pradiarne 1900 na Svätoplukovej ulici v Bratislave je za 32 hodín vytvoriť digitálnu kalkulačku, ktorá zábavným a kreatívnym spôsobom umožní jej užívateľom sledovať, ako môžu znížiť svoju osobnú uhlíkovú stopu. Aplikácia tak bude využívať dáta s cieľom zvýšiť a podporiť povedomie o klimatických zmenách, udržateľnosti a ochrane životného prostredia na Slovensku.

Podmienky Hackathonu

Pokúsiť sa úspešne hacknúť COv danom časovom limite má každý dátový nadšenec, ktorý dovŕšil 18 rokov a má aspoň základné znalosti SQL (Py, R, Julia sú výhodou, nie však podmienkou organizátorov). Súťažiť môžu jednotlivci, tímy v počte 3 až 6 ľudí, ale vítaný je aj každý nadšenec s dátovými schopnosťami, ktorý si partnerov na hack zo správnych dôvodov hľadá a súhlasí so zaradením do konkrétneho tímu Hackathonu zo strany organizátorov. Najlepšie nápady ohodnotia odborníci z SPP, Kebooly a z Microsoftu. Víťazný tím získa odmenu 3000 eur a jeho členovia zároveň dostanú príležitosť spolupracovať na projektoch SPP, ktorých cieľom je napríklad environmentálne šetrnejší prístup k využívaniu energií a ďalších inováciách. Bez odmeny neodíde ani druhý a tretí najlepší tím, či jednotlivec. Pre nich je pripravená odmena v hodnote 2000 eur a 1000 eur.

Súčasťou Hackathonu budú tiež workshopy, panelové diskusie, debaty o novinkách, trendoch a technológiách, ktoré pomáhajú v boji s klimatickými zmenami a pre zanietených hackerov je pripravená i antistresová masáž. Záujemcovia sa môžu na prvý Hackathon svojho druhu prihlásiť prostrtedníctvom webovej stránky https://www.keboola.com/lp/hack-away.