V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií

Galéria SPP

Galéria SPP je opäť otvorená!

V rámci uvoľňovania opatrení ochrany a prevencie voči šíreniu koronavírusu a ochoreniu COVID-19 vám s potešením oznamujeme, že od 1. júna 2020 sme opäť otvorili brány Galérie SPP.

Správame sa zodpovedne, a preto Vás prosíme o dodržiavanie týchto pokynov:

  • pri vstupe do galérie si nasaďte ochranné rúško na tvár
  • vydezinfikujte si ruky
  • dodržiavajte odstup 2 metrov

 

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!

 

 

Od svojho otvorenia v roku 2000 poskytla galéria priestor pre vyše 150 výstav z oblasti výtvarného umenia – svoje miesto tu našli obrazy, sochy, keramika či umelecké diela z textilu a skla. Návštevníci tu mohli obdivovať diela takých významných autorov, ako napríklad Vojtech Farkaš, Alexej Vojtášek, Iveta Lederer a Katarína Alexyová-Fígerová.

Adresa a otváracie hodiny

Mlynské nivy 44/c, Bratislava

Pondelok - Piatok 11.00 - 18.00

 

Aktuálna výstava

06. 02. 2020 - 31. 08. 2020
 
Emergencia substancie

Lucia Horvátová • Emergencia substancie

Každý jeden z obrazov Lucie Horvátovej je jedinečný a farebne veľmi výrazný. Presne tak, ako je jedinečný svet mikroorganizmov, ktoré sú ľudskému oku viditeľné len pohľadom cez mikroskop. Na obrazoch Lucie Horvátovej sa prelínajú bunky s mikróbmi, baktériami a všetkými drobnými organizmami, ktoré sú súčasťou ľudí, ale aj všetkého živého okolo nás. Umelecké abstraktné videnie maliarky je plné rôznorodých geometrických útvarov a farieb, ktorých živosť podporuje sprejovým nástrekom.

Tlačová správa k výstave

 

▲ Hore