V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií
Zvolený jazyk

Galéria SPP

Od svojho otvorenia v roku 2000 poskytla galéria priestor pre vyše 150 výstav z oblasti výtvarného umenia – svoje miesto tu našli obrazy, sochy, keramika či umelecké diela z textilu a skla. Návštevníci tu mohli obdivovať diela takých významných autorov, ako napríklad Vojtech Farkaš, Alexej Vojtášek, Iveta Lederer a Katarína Alexyová-Fígerová.

Galéria SPP sa nachádza na ulici Mlynské nivy 44/c v širšom centre Bratislavy, neďaleko vznikajúceho nového centra Nivy, v bezprostrednej blízkosti BC Apollo II a je ľahko dostupná pešo alebo mestskou hromadnou dopravou (zastávka Novohradská alebo zastávka Košická). 

Adresa a otváracie hodiny

Mlynské nivy 44/c, Bratislava

Pondelok - Piatok 10.00 - 18.00

 

Aktuálna výstava

08. 09. 2021 - 29. 10. 2021
 
Krajina, ktorá nezabúda 1941 – 2021

Maňo Štrauch & Milan Lukáč • Krajina, ktorá nezabúda 1941 – 2021

Výstava „Krajina, ktorá nezabúda 1941 – 2021“ spojila dvoch významných umelcov, držiteľa ocenenia SLOVAK PRESS FOTO, Maňa Štraucha a významného predstaviteľa slovenskej výtvarnej scény Milana Lukáča. Autor portrétov Maňo Štrauch preživších holokaustu nafotil  priamo v bratislavskom sociálnom zariadení pre seniorov Ohel David. Výsledkom ich stretnutia sú dojemné fotografie plné emócií. Okrem nich výstavu dopĺňajú autorove fotografie z najväčšieho koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Výtvarník Milan Lukáč vystavuje bronzové modely pamätníka holokaustu - "Opusteného domu pod Dávidovou hviezdou",  ktorý bol odhalený v Bratislave v auguste 1997. Prípravné skice a bronzové modely, ako aj detaily reliéfov pamätníka, z rokov 1995 a 1996, dopĺňa séria monotypov z roku 2021, v ktorých sa autor k téme holokaustu opäť vracia.

 

▲ Hore