Zvolený jazyk

Galéria SPP

Od svojho otvorenia v roku 2000 poskytla galéria priestor pre vyše 150 výstav z oblasti výtvarného umenia – svoje miesto tu našli obrazy, sochy, keramika či umelecké diela z textilu a skla. Návštevníci tu mohli obdivovať diela takých významných autorov, ako napríklad Vojtech Farkaš, Alexej Vojtášek, Iveta Lederer a Katarína Alexyová-Fígerová.

Galéria SPP sa nachádza na ulici Mlynské nivy 44/c v širšom centre Bratislavy, neďaleko vznikajúceho nového centra Nivy, v bezprostrednej blízkosti BC Apollo II a je ľahko dostupná pešo alebo mestskou hromadnou dopravou (zastávka Novohradská alebo zastávka Košická). 

Adresa a otváracie hodiny

Mlynské nivy 44/c, Bratislava

Pondelok - Piatok 10.00 - 18.00

 

Aktuálna výstava

30. 06. 2022 - 19. 08. 2022
 
Inšpirované majstrami

Milan Bartoň • Inšpirované majstrami

Leto v Galérii SPP bude patriť výstave Milana Bartoňa inšpirovanej majstrovstvom renesančných velikánov výtvarného umenia. Portréty, odhaľujúce krásu ženy, nestratili svoje kúzlo napriek tomu, že pohľad na ženskú krásu sa storočiami menil. Výstavu pod názvom „Inšpirované majstrami“ obohatil autor o svoje videnie krásy pretavené do súčasnosti. Súčasťou výstavy je aj abstraktná maľba Ambient Art. Výstava Inšpirované majstrami potrvá v Galérii SPP od 30. júna do 19. augusta 2022.

 

▲ Hore