V záujme zlepšenia funkčnosti webovej stránky, zlepšenia vášho zážitku pri jej používaní a s cieľom ponúknuť vám nové produkty a služby, používa naša stránka súbory cookies. Prezeraním našich stránok predpokladáme, že súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac informácií

Galéria SPP

Milý priatelia umenia,

Pozývame vás na výstavu pod názvom Sakura, ktorá potrvá do 4. septembra 2020.

Na výstave môžete obdivovať motívy paralympizmu vo filatelii, autormi ktorých sú výtvarníci Igor Piačka, Peter Uchnár a Karol Felix, ako aj jedinečné fotografie športovcov z Paralympijských hier od Jána Benického a dvojportréty úspešných slovenských športovcov pod názvom Paralelity od výtvarníka Jozefa Ďuračku. Súčasťou výstavy je aj Národná prezentácia umenia handicapovaných umelcov SR 2020.

 

Správame sa zodpovedne, a preto Vás prosíme o dodržiavanie týchto pokynov:

  • pri vstupe do galérie si nasaďte ochranné rúško na tvár

  • vydezinfikujte si ruky

  • dodržiavajte odstup 2 metrov

 

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!

 

 

Od svojho otvorenia v roku 2000 poskytla galéria priestor pre vyše 150 výstav z oblasti výtvarného umenia – svoje miesto tu našli obrazy, sochy, keramika či umelecké diela z textilu a skla. Návštevníci tu mohli obdivovať diela takých významných autorov, ako napríklad Vojtech Farkaš, Alexej Vojtášek, Iveta Lederer a Katarína Alexyová-Fígerová.

Adresa a otváracie hodiny

Mlynské nivy 44/c, Bratislava

Pondelok - Piatok 11.00 - 18.00

 

Aktuálna výstava

11. 09. 2020 - 31. 10. 2020
 
HOPE

Katarína Valachová Subyová • HOPE

„Čím by bol svet bez nádeje? Nič, prázdnota, šedý priestor. Nádej je farba, je energia, je život sám.“ Autorská výstava Kataríny Valachovej Subyovej pod názvom HOPE prináša silné posolstvo v neistej dobe. Experiment s farbou, technikou maľby, ale aj motívmi v kontraste s jemnosťou a romantikou, taká je tvorba Kataríny Valachovej Subyovej, ktorá vníma maľbu ako cestu podfarbenú vlastnou skúsenosťou. „Katarína miluje zvieratá, preto nie je náhoda, že podstatnú časť tvorby tvoria práve ony. Ich dominantnosť, vznešenosť a hrdosť je zvýraznená v jednotlivých dielach výraznými prechodmi v objekte a jemnými gradientmi na pozadí. Akcentovanie symboliky, skrytých odkazov a metafory žitia prenáša aj do diel zobrazujúcich padlých anjelov, ženu v závoji, či silných bojovníkov,“ hovorí Drahomír Trsťan, kurátor výstavy.

Tlačová správa k výstave

 

▲ Hore