SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc pre elektromobily. Najnovšie pribudli v Bratislave

Tlačové správy O SPP - aktuality 1. júl 2024
SPP otvoril vo svojom areáli na Mlynských nivách 44/a v Bratislave dve nové nabíjacie stanice pre elektromobily.
Otvorenie-elektročerpačky-SPP-Mlynské-Nivy-web2

SPP otvoril vo svojom areáli na Mlynských nivách 44/a v Bratislave dve nové nabíjacie stanice pre elektromobily. Majú výkon 22 kW a postupne budú vďaka výhodnej polohe slúžiť nielen zamestnancom a zákazníkom SPP, ale aj širokej verejnosti. Nové nabíjacie stanice vznikli spoluprácou najväčšieho dodávateľa energií a spoločnosti ABB.

„Spustenie ďalších nabíjacích staníc do prevádzky potvrdzuje náš zámer vnímania značky SPP ako nového hráča v oblasti verejného nabíjania elektromobilov. V súčasnosti sa sústreďujeme najmä na rozvoj internej infraštruktúry nabíjania pre náš vozový park, ktorá zároveň bude slúžiť nielen pre našich zákazníkov, ale aj širokú verejnosť,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SPP Vojtech Ferencz.

Rozširovanie možností využívania elektrickej energie ako alternatívy v doprave, ktorá neprodukuje takmer žiadne emisie a hluk v porovnaní s konvenčnými palivami, patrí k novým prioritám SPP. Spoločnosť pokračuje v ďalšej fáze výstavby 33 nabíjacích staníc, s najmenej dvoma nabíjacími bodmi vo svojich areáloch po celom Slovensku. To znamená, že do roku 2025 vznikne na Slovensku, vďaka SPP, najmenej 66 nových miest na nabíjanie elektrovozidiel.

Na fotografii zľava: Vojtech Ferencz, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SPP a Pavel Mík, generálny riaditeľ ABB, s.r.o.