SPP upozorňuje na podvodnú kampaň s ponukou investovať do akcií SPP. Zlodeji môžu zneužiť vaše citlivé údaje.

Tlačové správy O SPP - aktuality 24. január 2024
V posledných dňoch spoločnosť zaznamenala na sociálnych sieťach masívnu podvodnú kampaň, ktorá láka na investovanie do SPP s vysokým ziskom.
podvod

V posledných dňoch spoločnosť zaznamenala na sociálnych sieťach masívnu podvodnú kampaň, ktorá láka na investovanie do SPP s vysokým ziskom. Kampaň využíva podvodné profily na Facebooku a Instagrame, podvodnú webstránku, inzeráty a predovšetkým tzv. „deepfake“ videá vytvorené umelou inteligenciou, v ktorých vystupujú známe osobnosti a im podobné hlasy (politici, herci, moderátori).

Pozor, ide o podvod, ktorého cieľom je získanie citlivých údajov. Tie môžu podvodníci neskôr zneužiť viacerými spôsobmi. Ponuka zneužíva dôveryhodnosť značky SPP a spoločnosť sa od týchto podvodných praktík dištancuje. SPP podniká na svoju ochranu príslušné právne kroky.

SPP tiež vyzýva verejnosť, aby bola pri podobných inzerátoch opatrná, obozretná a vôbec na podobné ponuky nereagovala. Je potrebné, aby si všetky informácie overili prostredníctvom oficiálnych webových stránok spoločnosti www.spp.sk, oficiálnych profilov na sociálnych sieťach, prípadne na našich Zákazníckych centrách SPP alebo Zákazníckej linke SPP.